Joštova 4, Brno | Objednávejte se na Tel.: +420 777 611 464

Ordinační doba

Pondělí 07:00 – 18:00
Úterý 07:00 – 20:00
Středa 07:00 – 20:00
Čtvrtek 07:00 – 19:00
Pátek 07:00 – 14:30

V případech, kdy zubní kaz zasahuje pod úroveň dásně, je potřeba kaz před jeho ošetřením zpřístupnit. Na našem pracovišti k tomuto účelu používáme tzv. vysokofrekvenční proud.

 

 

Přístroj je složen z elektrod, které po kontaktu s dásní způsobí její odpaření. Jedná se o velice šetrnou metodu odstranění dásně. Rána, která na dásni vzniká, nekrvácí a její hojení bývá obvykle velice rychlé. Výkon je vždy prováděn v lokálním znecitlivění a je bezbolestný.

V den ošetření můžete pociťovat mírnou citlivost, druhý den zpravidla dochází k úplnému zklidnění. Jediné, na co je potřeba po ošetření dbát, je pečlivá ústní hygiena. Jelikož nejčastěji provádíme odstranění dásně v mezizubním prostoru, je obvyklé, že se může do mezizubního prostoru po dobu hojení zvýšeně dostávat potrava. Důraz je tedy kladen především na pravidelné používání mezizubních kartáčků.

Dáseň bývá zcela zhojena obvykle za 14 dní (záleží na rozsahu zákroku). Komplikace po zákroku bývají ojedinělé, preventivně lze po dobu hojení užívat ústní vodu s účinnou látkou chlorhexidin (např. Parodontax, Corsodyl, Curasept aj.).

 

 

Objednejte se na konzultaci

Chcete-li se objednat k některému z našich lékařů, vyplňte prosím následující formulář.

Naše recepční Vás budou brzy kontaktovat pro upřesnění a potvrzení.

Můžete přiložit např. fotografii či rentgenový snímek. Pomohou nám najít rychleji vhodné řešení.

* Pole označená hvězdičkou jsou povinná.