Joštova 4, Brno | Objednávejte se na Tel.: +420 777 611 464

Ordinační doba

Pondělí 07:00 – 18:00
Úterý 07:00 – 20:00
Středa 07:00 – 20:00
Čtvrtek 07:00 – 19:00
Pátek 07:00 – 14:30
Kofferdam – nezbytný pomocník každého zubaře

Téměř při každém ošetření v naší praxi používáme kofferdam. Je to latexová blána (pro alergiky máme i bezlatexové), která se nasadí do úst tak, že nám vytvoří přehledné a suché pracovní pole, které je pro většinu výkonů nezbytné.

 

 

U bílých výplní využíváme tuto blánu hlavně k zabránění průniku slin v průběhu přípravy povrchu zubu a modelace výplně. Jen s kofferdam dokážete zajistit takové podmínky, jaké právě bílá výplň potřebuje. Fotokompozitní výplně jsou náchylné na jakoukoliv vlhkost, sliny a krev a jestliže nezajistíte sucho, plombička se nemůže přilepit a vypadne. Proto se dříve často říkalo, že bílé plomby padají. V dnešní době již tomu tak není. Má i Váš zubař kofferdam?


Při ošetření kořenových kanálků je zapotřebí udržet pracovní pole bez bakterií, které se v dutině ústní normálně vyskytují. A naopak do úst nesmí proniknout výplach, kterým odplavujeme nečistoty a mikroorganismy z kořenových kanálků.

Mnoha pacientům pomocí kofferdamové blány ošetření zpříjemníme, jelikož jim do úst nestříká voda ani odvrtávaný amalgám či kaz. Zejména pacienti s dávivým reflexem pak návštěvu zvládají mnohem lépe.

Sečteno a podtrženo je kofferdam nedílnou součástí moderní praxe.

 

Objednejte se na konzultaci

Chcete-li se objednat k některému z našich lékařů, vyplňte prosím následující formulář.

Naše recepční Vás budou brzy kontaktovat pro upřesnění a potvrzení.

Můžete přiložit např. fotografii či rentgenový snímek. Pomohou nám najít rychleji vhodné řešení.

* Pole označená hvězdičkou jsou povinná.